• Powszechna Encyklopedia Filozofii
  • Lubelska Szkoła Filozoficzna
  • Katedra Metafizyki KUL
  • Encyklopedia Filozofii Polskiej
  • Strona O. Krąpca

Na skróty:


Założyciele PTTA

  1. o. prof. dr hab. Mieczysław A. Krąpiec OP - Prezes Honorowy PTTA (w latach 1997 - 2008) - dominikanin, emerytowany profesor i rektor KUL w latach 1970 - 1983. Członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, członek Papieskiej Akademii św. Tomasza w Rzymie i Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk. Przewodniczący Komitetu Naukowego Powszechnej encyklopedii filozofii. Ur. 25.05.1921 w Berezowicy Małej k. Zbaraża. Zm. 08.05.2008.
  2. ks. prof. dr hab. Andrzej Maryniarczyk SDB - Wiceprezes PTTA (w latach 1997 - 2009), Prezes PTTA (od 2009) - salezjanin, kierownik Katedry Metafizyki i Zakładu Metafizyki KUL. Redaktor naczelny Powszechnej encyklopedii filozofii. Ur. 26.01.1950 w Witowie k. Zakopanego.
  3. bp prof. dr hab. Stanisław Wielgus - arcybiskup senior warszawski, biskup płocki, profesor i rektor KUL w latach 1989 - 1998. Kierownik Katedry Historii Filozofii w Polsce Wydziału Filozofii KUL w latach 1989 - 2006. Ur. 23.04.1939 w Wierzchowiskach k. Janowa Lubelskiego.
  4. s. prof. dr hab. Zofia J. Zdybicka USJK - siostra zakonna ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, wieloletni dziekan Wydziału Filozofii KUL. Członek czynny Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, konsultor Rady Naukowej Episkopatu Polski. Członek Komitetu Naukowego Powszechnej encyklopedii filozofii. Ur 05.08.1928 w Kraśniku Lubelskim.
  5. ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek MIC - marianin, rektor KUL w latach 1998 - 2004, kierownik Katedry Etyki KUL. Ur. 09.09.1945 w Grudziądzu.
  6. prof. dr hab. Piotr Jaroszyński - Członek Zarządu PTTA (w latach 1997 - 2008) - kierownik Katedry Filozofii Kultury KUL, redaktor naczelny pisma "Człowiek w kulturze". Członek Komitetu Naukowego i redaktor Powszechnej encyklopedii filozofii. Ur. 28.11.1955 w Łodzi.
  7. prof. dr hab. Henryk Kiereś - Członek Komisji Rewizyjnej PTTA (w latach 2008-2009), Wiceprezes PTTA (od 2009) - kierownik Katedry Filozofii Sztuki KUL, przewodniczący Komitetu Naukowego Encyklopedii białych plam, członek komitetu naukowego i redaktor Powszechnej encyklopedii filozofii. Ur. 02.11.1943 w Księginicach Wielkich.
  8. ks. prof. dr hab. Tadeusz Styczeń SDS - salwatorianin, kierownik Instytutu Jana Pawła II KUL do 2006r. Ekspert dwóch Rad Papieskich. Ur. 21.12.1931 w Wołowicach k. Krakowa. Zm. 14.10.2010.
  9. prof. dr hab. Jan Czerkawski - kierownik Katedry Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej KUL w latach 1977 - 2007. Członek Komitetu Nauk Filozoficznych PAN. Ur. 24.06.1939 w Kaliszu. Zm. 11.01.2007.
  10. ks. prof. dr hab. Marian Ciszewski - pracownik Katedry Historii FIlozofii Nowożytnej i Współczesnej KUL. Ur. 30.01.1940.
  11. dr hab. Włodzimierz Dłubacz - Członek Komisji Rewizyjnej PTTA (w latach 1997-2008), Członek Zarządu (od 2008) - kierownik Katedry Filozofii Boga KUL.
  12. ks. prof. dr hab. Stanisław Janeczek - kierownik Katedry Historii Filozofii w Polsce KUL, prodziekan i dziekan Wydziału Filozofii KUL. Ur. 18.05.1959 we Wrocławiu.
  13. ks. prof. dr hab. Piotr Moskal - Członek Komisji Rewizyjnej PTTA (w latach 1997 - 2008) - kierownik Katedry Filozofii Religii KUL, dyrektor Instytutu Kulturoznawstwa na Wydziale Filozofii KUL. Ur. 01.10.1955 w Tczewie.
  14. dr hab. Krzysztof Wroczyński - Kierownik Katedry Filozofii Prawa i Praw Człowieka KUL, członek zarządu Fundacji "Lubelska szkoła filozofii chrześcijańskiej". Członek redakcji pisma filozoficznego "Człowiek w kulturze". Ur. 27.07.1950 w Warszawie.
  15. dr Katarzyna Stępień - Sekretarz PTTA - adiunkt przy Katedrze Filozofii Prawa i Praw Człowieka KUL. Ur. 29.12.1971 w Radomiu.
  16. o. dr Jarosław Paszyński - jezuita, doktor filozofii w zakresie metafizyki, adiunkt przy Katedrze Metafizyki w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie, Ur. 29.04.1970.
  17. dr Paweł Gondek - Skarbnik PTTA - adiunkt przy Katedrze Metafizyki KUL. Ur. 01.07.1966 w Lubaczowie.
  18. mgr Arkadiusz Robaczewski - prezes Fundacji Servire Veritati w latach 2001 - 2006. Ur. 06.02.1969 w Lublinie.


« powrót

Copyright © 2016 ptta.pl :: Wykonanie: Tomasz Żmuda